Senát nesouhlasí s omezováním výdajů na lázeňskou péči. Hrozí prý úpadek lázeňství

Senát je proti omezování lázeňské péče. Postavil se za petici Sdružení lázeňských míst České republiky, kterým se nelíbí snížení úhrad na lázně od zdravotních pojišťoven. Především levicoví senátoři varovali před úpadkem lázeňství, který by se projevil i ve zvýšení nezaměstnanosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bertiny lázně Třeboň | Foto: Lucie Hochmanová | Zdroj: Český rozhlas

Ministerstvo zdravotnictví chce omezením lázeňské péče hrazené pojišťovnami ušetřit. Tvrdí také, že řada operací je v současné době šetrnější než dřív a lázně po nich nejsou potřeba vůbec.

„Dneska máme k dispozici daleko dražší a účinnější léky na nádory, daleko intenzivněji umíme léčit polytraumata a zachraňovat životy a to je samozřejmě strašně drahé, a proto musíme hlídat i ty oblasti, kde to takhle účinné není,“ brání se ministr zdravotnictví za TOP 09 Leoš Heger.

Slíbil ale, že peníze na lázeňství stát nebude snižovat víc, než musí. „Budeme sledovat objem peněz, který jde do celého lázeňského sektoru. Nemáme zájem, aby propady byly větší, než jsme deklarovali, to znamená asi do dvou a půl miliardy za celý segment,“ vysvětlil.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme