Senát o novele volebního zákona

Senátoři zahájili srpnovou schůzi. Na plánu je projednávání čtyřkoaliční verze volebního zákona. Ta se s vládní předlohou, která už je mezi poslanci, liší prakticky jen v počtu povinných procent pro vstup do sněmovny. Na programu je dále projednávání návrhu senátorů ODS na zveřejnění svazků bývalé StB, zákon o přestupcích či normy o bankách a o stížnostech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zatímco vláda navrhuje sčitatelných pět procent pro každou stranu, tedy 20 % pro Čtyřkoalici, senátoři "čtyřky" počítají s pěti, sedmi, devíti a jedenácti procenty. Zákonodárci ODS podle místopředsedy horní komory parlamentu Přemysla Sobotky návrh čtyřkoalice nepodpoří.

Jak řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu, v každém případě by senátoři ODS byli rádi, kdyby byla schválena vládní novela. Zdůraznil také, že Ústavní soud nenapadl procentní klauzuli. Proto Sobotka považuje za důležité, aby, pokud se někdo tak dramaticky zaštiťuje závěry Ústavního soudu, měl by ctít i jeho závěry.

Milan Kopp, Dana Jaklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme