Senát o novele volebního zákona

Senátoři zřejmě ve čtvrtek schválí novelu volebního zákona, kterou ve stavu legislativní nouze přijala sněmovna. A to i přesto, že řada členů horní komory parlamentu má k posunu volebních dnů některých našich krajanů v zemích s jiným časovým pásmem výhrady.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senát | Foto: Senát ČR

Například nezařazený čtyřkoaliční senátor Edvard Outrata posun voleb v zahraničí z víkendových dnů na pracovní čtvrtek a pátek považuje za výsměch našim krajanům. Zpoždění volebních výsledků, které podle předchozí volební novely hrozilo, totiž Outrata nepovažuje za pádný argument pro navrženou změnu.

Přehrát

00:00 / 00:00

E. Outrata k novele volebního zákona

"Ten jediný, kdo utrpí, jsou politici, kteří budou muset čekat do 11. hodin než otevřou šampaňké! A možná některé naše televize, které připravili ohromný zpravodajský pořad. Kvůli tomuhle zase ještě měnit zákon je pitomost. Na druhou stranu jde o prkotinu. Naše krajany jsme už dávno zklamali," řekl Outrata Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu.

Milan Kopp, Dana Jaklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme