Senát o reformě veřejné správy

Jednání horní komory parlamentu o majetkovém úřadu předznamenalo střet senátorů o reformu veřejné správy, který se na právě probíhající schůzi očekává. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových se totiž významně podílí na reformě veřejné správy při zániku okresních úřadů. Senátoři dnes nepřijali ani jeho schválení, ani jeho zamítnutí, ani pozměňovací návrh, který posouval jeho platnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senát | Foto: Senát ČR

Nejvíce senátorům vadilo, že není jasné, jak se 6,2 miliard korun dnešních okresních úřadů rozdělí na všechny nástupnické úřady. Zákon o majetkovém úřadu nyní po 30 dnech takzvané marné lhůty a po podpisu prezidenta začne platit. Místopředseda senátu Přemysl Sobotka z ODS si myslí, že tuto taktiku zvolili senátoři ČSSD a Koalice, aby prosadili celou reformu veřejné správy, kterou Klausova strana odmítá. " Mám pocit, že to bude jedna z taktických variant v tomto senátu u kontroverzních zákonů, které jsou kolem reformy veřejné správy, a mám strach, že tímto způsobem projdou špatné zákony." Už zítra by měli senátoři rozhodovat o dalším balíku norem, které s reformou souvisejí, a sice o takzvaném služebním zákonu.

Markéta Kaclová, Dana Jaklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme