Senát odložil rozhodnutí o omezení imunity zákonodárců

K odsunutí hlasování o poslaneckém návrhu až na konec října dospěli senátoři po místy vypjaté výměně názorů. Někteří senátoři totiž chtějí, aby se imunita zákonodárců vztahovala jen na výroky pronesené v parlamentu. S novými poslanci si ale nejprve chtějí vyjasnit, jestli se jejich návrhy mohou vůbec zabývat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo Senátu | Foto: Jan Rosenauer

Funkční období současné sněmovny už totiž skončilo a jakýkoli zásah do zákona by mohl znamenat jeho zamítnutí. "Kdyby se zde přijaly ty změny, a vypadalo by to tak, že řada senátorů z ODS je připravena pro ty změny hlasovat, tak by to bylo vlastně totéž jako zamítnutí návrhu. Jenom by potom všichni mohli říkat, my jsme se to snažili vylepšit, a ona nám to pak sněmovna nevzala," vysvětlil senátor z Klubu otevřené demokracie Jiří Zlatuška.

Naopak proti přerušení jednání o omezení imunity hlasoval Tomáš Julínek z ODS. "Stojím si za tím, že ten návrh na takovou imunitu-neimunitu je špatný. Navrhovali jsme omezení imunity daleko významněji, a proto jsem ani pro to přerušení nehlasoval," dodal Julínek.

Na dalším společném jednání se senátoři sejdou až za několik měsíců. První poprázdninovou schůzi si naplánovali na 2. listopad.

Lucie Husárová 1, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme