Senát odmítl nástin reforem do roku 2020 vypracovaných pro Brusel

S podobou chystaných reformních kroků tak, jak je Česká republika vypracovala pro Brusel, nesouhlasí Senát. Horní komora hlasy opozičních zákonodárců odmítla Národní program reforem. Ten úzce souvisí se Strategií Evropa 2020, který řeší další fungování Evropské unie. Senátoři ODS před hlasováním na protest proti chování opozice opustili sál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senát | Foto: Tomáš Adamec

Podle předsedy senátorů ODS Richarda Svobody nemá tento vládní materiál velký praktický význam. Senátoři o něm diskutovali celé odpoledne.

„Je to strategický materiál, nelegislativní povahy. Materiál, který musíme zpracovat pro Brusel z důvodu budoucí kohezní politiky. Po mém soudu, materiál velmi obecný, který v tuto chvíli nemá žádný praktický význam. Takže to, co se odehrálo, musím popsat jako politickou deklaratorní hru opozice,“ řekl Svoboda.

Opozice podle předsedy Senátu Milana Štěcha (ČSSD) návrh zamítla proto, že striktně vychází z pravicové politiky.

„Návrh jsme odmítli ne proto, že by hesla byla spatně, že bychom my také nechtěli provádět reformy a změny, které samozřejmě v určitém období a čase každá země potřebuje, ale proto, že nacházíme zcela jasně, že návrhy vycházejí velmi striktně z dosavadní politiky české pravice,“ řekl Štěch.

Václava Marešová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme