Senát řekl "ne" registračním pokladnám

Plány vlády na povinné zavedení registračních pokladen, a to nejpozději od ledna 2007, vážně zkřížil Senát. Příslušný návrh zákona totiž drtivá většina senátorů zamítla. Důvodem jsou podle nich nejen příliš velké náklady na pořízení kasy drobnějšími živnostníky, ale i pochyby nad sliby o zlepšení výběru daní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

registrační pokladna

Ministr financí Bohuslav Sobotka i dnes při příchodu do Senátu tvrdil, že pokladny s fiskální pamětí, tedy jakousi černou skříňkou pro kontrolory, pomohou v boji proti daňovým podvodům. Senát se ale postavil zády.

Pořízení pokladny přijde živnostníka se vším všudy na 50 000 korun a kritici říkají, že to může mnoho malých podnikatelů zničit. Vyčítají také předkladatelům, že i když se zákon tváří jako ekonomický, je ve skutečnosti politický a jde o aroganci moci.

Živnostníci se obávají, že stanovisko Senátu sněmovna stejně přehlasuje. A ke slibům ODS, že pokladny po vítězství ve volbách zruší, namítají, že firmy investující do certifikaci by pak mohly po státu vyžadovat náhrady za propadlé investice.

Milan Kopp, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme