Senát rozhodne, kdo bude rozdělovat peníze z hazardu

Senát dnes pravděpodobně vyhoví vládní koalici a změní sněmovní zákon o loteriích, který nechává rozdělování odvodů z hazardu na obcích, ministerstvu školství a samotných sázkových společnostech. Horní komora parlamentu hodlá loterijním firmám toto právo odejmout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Senátu Milan Štěch | Foto: Noemi Fingerlandová

Podle předsedy Věcí veřejných Radka Johna by už stát takovým způsobem neměl přicházet o peníze.

„Vylučuji, že by organizátoři hazardu nadále rozdělovali nějaké peníze. To, co se tady dělo dvacet let, už se dít nebude. Tento stát přišel o více než sto miliard a umožnil majitelům hazardních podniků získávat politický vliv a lobovat přerozdělování peněz,“ uvedl John s tím, že na tomto stanovisku se shoduje celá koalice.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda Senátu Milan Štěch v Ranním interview Radiožurnálu

Předseda horní komory parlamentu Milan Štěch Radiožurnálu potvrdil, že jsou senátoři připraveni legislativu změnit.

Jak dodal, z jedné třetiny by měly jít zisky z hazardu také na financování sportu. Zásadní změna, která se připravuje, je tedy podobná původnímu vládnímu návrhu.

„Sázkové společnosti neostrouhají, protože je ještě druhá část výnosů z loterií, kde stav zůstává stejný, a určitě to pro ně nebude do budoucna špatný byznys. Nejsme tady pro nějakou jednu skupinu, ale samozřejmě jsme zástupci občanů a musíme dbát na to, aby prostředky byly používány společensky prospěšně,“ zdůraznil Štěch.

Petr Kořínek, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme