Senát rozhodne o změnách v bodovém systému

O změnách v bodovém systému trestání řidičů budou rozhodovat senátoři. Jejich novela silničního zákona má systém zjednodušit. Zpřísní ale postih přestupků proti životu a zdraví. Potvrdil to navrhovatel předlohy, senátor za ČSSD Karel Korytář.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náhlavní souprava řidiče obsahuje celkem 16 senzorů. | Foto: Die Freie Universität Berlin

„Určitým způsobem Senát byl ten, který tato označení měření rychlosti zavedl. V době, kdy Sněmovna nesouhlasila, aby městská policie měřila rychlost, Senát navrhl právě toto označení, aby bylo možné měřit rychlost i městskou policií. Dnes chceme, aby se ve městech dodržovala padesátikilometrová rychlost. Pro mě osobně je tabule začátek a konec obce tím prostorem, kde mám dodržovat padesátikilometrovou rychlost,“ řekl Karel Korytář.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Milady Richterové o změnách v bodovém systému trestání řidičů ve Světě o třetí na Rádiu Česko.mp3

Pokud jde o druhou navrhovanou změnu – trestání řidičů za alkohol – zůstala podle Karla Korytáře nulová tolerance.

„Oproti tomu, co nám přišlo z Poslanecké sněmovny, navrhuji, aby za prvé byla opravena legislativně-technická chyba, která zjednodušeně řečeno zabrání trestání za alkohol v těle řidiče. A za druhé, to, co navrhuji já, je navrácení povinnosti pro městskou policii, aby tam, kde měří rychlost, byly tyto úseky označeny dopravní značkou,“ uvedl senátor za ODS Petr Pakosta.

Dodal, že Poslanecká sněmovna udělala úpravu, která tuto povinnost ruší.

Milada Richterová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme