Senát schválil reformu veřejných financí

Senát podle očekávání schválil reformu veřejných financí. Posoudit ji tedy musí už jen prezident. Od příštího roku by měla reforma přinést řadu změn v daňové a sociální oblasti a ve zdravotnictví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedno ze sídel Senátu - Kolovratský palác | Foto: Marián Vojtek

Podle vlády má takzvaný reformní batoh zastavit zadlužování země. Levicová opozice tvrdí opak, neúspěšně chtěla předlohu zamítnout. Senátoři nakonec o reformně podrobně nediskutovali. Odhlasovali totiž přímý postup balíku opatření k prezidentovi. Proti tomuto postupu byl z koaličních senátorů jen lidovec Petr Pithart.

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek i přesto odcházel z jednání spokojený. "Jsem rád, že se Senát postavil k této předloze rozumně, protože by jistě mohl mít některé výhrady. Tématika je velmi rozsáhlá. Nicméně dal přednost tomu hlavnímu cíli - stabilitě českých financí a možnosti přijmout zákon o státním rozpočtu tak, abychom neměli problémy jak přímo v republice, tak při čerpání evropských fondů," dodal ministr.

Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme