Senát už má i nové místopředsedy

Jan Ruml (Unie svobody), Přemysl Sobotka (ODS) a Zdeněk Vojíř byli dnes zvoleni místopředsedy Senátu. Výsledek voleb odpovídá závěrům povolebních vyjednávání mezi senátorskými kluby, podle kterých má mít každý klub ve vedení horní komory „svého člověka“. Ruml získal v tajných volbách 54, Sobotka 51 a Vojíř 48 hlasů z 80 odevzdaných.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zatímco šestapadesátiletý Sobotka svou staronovou funkci obhájil, Ruml a Vojíř jsou ve vedení horní komory nováčky. Sedmačtyřicetiletý Ruml se do vysoké politiky vrací rok poté, co rezignoval na funkci předsedy Unie svobody. Podle svého dřívějšího vyjádření ale místopředsedu Senátu za vysokou politickou funkci nepovažuje. Třiašedesátiletý předseda senátorského klubu ČSSD Vojíř nahradil ve vedení Senátu svého stranického kolegu Ivana Havlíčka.

Senátoři ještě před samotnými volbami místopředsedů rozhodli o tom, že jejich počet proti minulému funkčnímu období sníží ze čtyř na tři.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme