Stížnosti na senátní volby se týkaly roušek i hlasování ve věznicích. Správní soud obdržel sedm podnětů

Nejvyšší správní soud v zákonné lhůtě obdržel sedm stížností na senátní volby. Obsahově se týkají objektivity kampaně, rovného přístupu k médiím, hlasování s rouškou a naplňování volebního práva ve věznici. Pět podnětů podaly fyzické osoby, jeden Aliance národních sil společně s politickým hnutím Jednotní a jeden Demokratická strana zelených - Za práva zvířat, oznámil soud na svém webu.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajské a senátní volby 2020

Některé stížnosti se týkaly i hlasování s rouškou nebo objektivity kampaně (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Jeden podnět už soud odmítl, psal jej volič, který narazil v Protivíně na zamčenou volební místnost. Výsledky to ale neovlivnilo, když totiž volič zabouchal na okno, komise mu hned otevřela.

5 porážek senátních voleb: Štěchův debakl, těsný mandát ANO i prohra politických matadorů

Číst článek

Sedmičlenný volební senát vedený předsedou Tomášem Langáškem rozhodne o zbývajících návrzích usnesením, a to nejpozději do 20 dnů.

„Soudci volebního senátu Nejvyššího správního soudu průběžně posuzují jednotlivé návrhy tak, jak přicházejí, a provádějí základní procesní úkony, zejména poučení účastníků řízení o složení senátu a zasílají výzvy k odstranění vad návrhů,“ popsala mluvčí soudu Sylva Dostálová.

Dvě stížnosti ze šesti dosud nerozhodnutých se týkají volebního obvodu číslo 60 Brno-město, dvě volebního obvodu číslo 24, což je Praha 9, jedna volebního obvodu Přerov a jedna zpochybňuje volby jako celek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme