Senát vrátil novelu devizového zákona sněmovně

Senát odmítl podmínku tříletého trvalého pobytu, kterou by museli splňovat cizinci z ostatních zemí Evropské unie pro nákup zemědělské a lesní půdy v Česku. Občané EU by ale museli být kvůli koupi pozemků či lesů registrováni v seznamu zemědělských podnikatelů. Novelu devizového zákona proto senátoři vrátili poslancům zpátky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajina - jaro, lány polí | Foto: Jan Rosenauer

Jak Radiožurnálu řekla nezávislá senátorka Jitka Seitlová, horní komora se pokouší i o zrušení tzv. restituční tečky, která měla podle novely být do konce roku 2005. Tečka by ale, podle Seitlové nazajistlila právo všem oprávněným osobám za náhrady za zabavený majetek do termínu domoci.

"Pokud do termínu konce roku 2005 tento majetek nezískají přímo na list vlastnický zápisem do katastru, tak ztrácejí nárok na tento restituční majetek. Znamená to, že by tito lidé byli následně odbyti až setinově nižší hodnotou, než skutečně mají nabýt, a to bez vlastního zavinění," uvedla Seitlová.

Dana Jaklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme