Senát zamítl energetický zákon

Zamítnutím energetického zákona vyvrcholil dnes večer v Senátu spor ministra průmyslu a obchodu Miroslava Grégra s pravicovými senátory o jednotlivá ustanovení této předlohy. O přijetí zákona, který má nově upravit podmínky podnikání a licencování na trhu s energiemi, nyní bude muset znovu rozhodovat Poslanecká sněmovna, která předlohu už jednou schválila drtivou většinou hlasů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proti navrhovanému znění zákona vystoupil především člen hospodářského výboru Mirek Topolánek z ODS. Obává se, že zákon dává ministerstvu průmyslu příliš široké pravomoce například při rozhodování o případném dovozu elektřiny ze zahraničí. V některých pasážích předlohy vidí nebezpečí pro pozdější liberalizaci trhu s elektřinou. Topolánek se domnívá, že zákon v předloženém znění by mohl likvidovat nezávislé výrobce elektřiny.

K jeho návrhu na zamítnutí předlohy se připojil předseda senátorů KDU-ČSL Jiří Šenkýř. Topolánkovy námitky k zákonu podpořila předsedkyně klubu senátorů Unie svobody a ODA Jitka Seitlová s tím, že její klub má k zákonu řadu pozměňovacích návrhů. Zamítnutí předlohy však ještě před jejich předložením podpořilo 34 z 51 přítomných senátorů, především z řad ODS, KDU- ČSL, Unie svobody a ODA. V tomto postoji je podpořil i sociální demokrat Jaroslav Musial a Jaroslav Doubrava z KSČM.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme