Senát zamítl energetický zákon

Zamítnutím energetického zákona vyvrcholil dnes večer v Senátu spor ministra průmyslu a obchodu Miroslava Grégra s pravicovými senátory o jednotlivá ustanovení této předlohy. O přijetí zákona, který má nově upravit podmínky podnikání a licencování na trhu s energiemi, nyní bude muset znovu rozhodovat Poslanecká sněmovna, která předlohu už jednou schválila drtivou většinou hlasů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proti navrhovanému znění zákona vystoupil především člen hospodářského výboru Mirek Topolánek z ODS. Obává se, že zákon dává ministerstvu průmyslu příliš široké pravomoce například při rozhodování o případném dovozu elektřiny ze zahraničí. V některých pasážích předlohy vidí nebezpečí pro pozdější liberalizaci trhu s elektřinou. Topolánek se domnívá, že zákon v předloženém znění by mohl likvidovat nezávislé výrobce elektřiny.

K jeho návrhu na zamítnutí předlohy se připojil předseda senátorů KDU-ČSL Jiří Šenkýř. Topolánkovy námitky k zákonu podpořila předsedkyně klubu senátorů Unie svobody a ODA Jitka Seitlová s tím, že její klub má k zákonu řadu pozměňovacích návrhů. Zamítnutí předlohy však ještě před jejich předložením podpořilo 34 z 51 přítomných senátorů, především z řad ODS, KDU- ČSL, Unie svobody a ODA. V tomto postoji je podpořil i sociální demokrat Jaroslav Musial a Jaroslav Doubrava z KSČM.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme