Senát zamítl revizi Ústavy České republiky

Senátoři zamítli komplexní revizi ústavy připravenou na návrh ODS a ČSSD. Čtyřkoaličním zákonodárců se tak podařilo ukončit diskusi o posílení role politických stran v našem hlavním právním dokumentu, která se vedla prakticky od voleb v roce 1998.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavním argumentem čtyřkoalice proti návrhu, jak Českému rozhlasu potvrdil předseda senátorů Unie svobody-ODA Daniel Kroupa, byla opoziční smlouva, v níž se ke změně Ústavy ČSSD a ODS zavázaly.

Kroupa zároveň vyjádřil přání, aby ke změně ústavy došlo až v souvislosti se vstupem České republiky do Evropské unie. Taková změna by měla obsahovat pouze nekontroverzní úpravy.

Místopředseda sociálně-demokratických senátorů Ivan Havlíček přijetí novely neočekával, ale lituje toho, že se senátoři nedostali k diskusi o pozměňovacích návrzích. Proběhla by totiž alespoň podrobnější debata. Zatím totiž chybí společná vůle měnit základní zákon a zákonodárci si ještě nerozumějí v tom, jaké věci je třeba měnit.

Milan Kopp, Dana Jaklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme