Senát zamítl revizi Ústavy České republiky

Senátoři zamítli komplexní revizi ústavy připravenou na návrh ODS a ČSSD. Čtyřkoaličním zákonodárců se tak podařilo ukončit diskusi o posílení role politických stran v našem hlavním právním dokumentu, která se vedla prakticky od voleb v roce 1998.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavním argumentem čtyřkoalice proti návrhu, jak Českému rozhlasu potvrdil předseda senátorů Unie svobody-ODA Daniel Kroupa, byla opoziční smlouva, v níž se ke změně Ústavy ČSSD a ODS zavázaly.

Kroupa zároveň vyjádřil přání, aby ke změně ústavy došlo až v souvislosti se vstupem České republiky do Evropské unie. Taková změna by měla obsahovat pouze nekontroverzní úpravy.

Místopředseda sociálně-demokratických senátorů Ivan Havlíček přijetí novely neočekával, ale lituje toho, že se senátoři nedostali k diskusi o pozměňovacích návrzích. Proběhla by totiž alespoň podrobnější debata. Zatím totiž chybí společná vůle měnit základní zákon a zákonodárci si ještě nerozumějí v tom, jaké věci je třeba měnit.

Milan Kopp, Dana Jaklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme