Senát změnil zákon o obnovitelných zdrojích energie

Zákon o podpoře obnovitelných zdrojů energie se vrací ze Senátu k poslancům. Normu, která má v jednom předpisu soustředit podporu pro obnovitelné zdroje, druhotné zdroje a kombinovanou výrobu elektřiny a tepla z obnovitelných zdrojů, senátoři upravili. Mimo jiné snížili i státní podporu výroby elektřiny z biometanu ze 4000 na 1700 korun na megawatthodinu spalného tepla.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Feldheim.

Feldheim. | Foto: Klára Stejskalová

Snížení příspěvku pro výrobu elektřiny z biometanu a další změny mají navržené horní komorou podle senátorů ušetřit státu do roku 2020 kolem 50 miliard korun.

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba (ODS) s navrženými změnami souhlasí.

„Jsme přesvědčeni, že toto by mohla být kompromisní varianta oproti té původní. Pro nás je velmi důležité, aby tento zákon byl přijat, protože jsme přesvědčeni, že nejhorší záležitostí vzhledem k tomu, že transpozice je již zpožděná, by bylo, kdyby tento zákon přijat nebyl,“ uvedl ministr.

Eurokomisař kritizuje Česko za nezavedení energetické směrnice

Číst článek

Senátem upravený zákon o obnovitelných zdrojích energie by mohl v Poslanecké sněmovně uspět. Na dnes schválených změnách se senátoři s poslanci už předběžně dohodli.

Také předseda podvýboru pro energetiku Jiří Bis z ČSSD věří, že poslanci na senátní verzi návrhu přistoupí.

„Nemělo by tato práce smysl, kterou jsme dělali, kdybychom neměli velkou naději, že toto by mělo v Poslanecké sněmovně projít. Nesnažili jsme se vyvolat válku se sněmovnou, ale chtěli jsme prostě, aby by to prošlo,“ řekl Bis.

Věra Pfeifferová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme