Senát zřejmě referendum schválí

Jen čtvrt hodiny trvalo dnes jednání ústavně-právního výboru o referendu k našemu vstupu do Evropské unie. Senátní návrh zákona se totiž vrátil ze sněmovny beze změny. Příští týden ještě musí předlohu znovu stvrdit plénum horní komory. Protože o návrhu panuje v senátu naprostá shoda, není pochyb o tom, že na otázku, zda souhlasíme s naším přičleněním k evropské patnáctce, budeme odpovídat už 15. a 16. června příštího roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

státní vlajka na střeše sídla Senátu | Foto: Jan Rosenauer

Místopředseda výboru Jaroslav Šula z KDU-ČSL věří, že předloha získá jednoznačnou podporu i na schůzi senátu. "Já myslím, že naprosto hladké to bude i na plénu, protože tento zákon prošel poslaneckou sněmovnou bez jediné změny a vrací se na plénum senátu, které jej schválilo jednomyslně, takže bez problémů doufám, že to bude i nadále."

Člen ústavně-právního výboru senátor ODS Vladimír Kulhánek Radiožurnálu řekl svůj odhad výsledku budoucího referenda."Já si myslím, že takových 60 procent bude pro, poněvadž většina logicky uvažujících lidí nemá jiné východisko. Otázka vpodstatě podle mne ještě je, jak to dopadne se zemědělci."

Senátní návrh zákona o referendu o našem vstupu do Evropské unie, který prošel sněmovnou beze změny, je jedním z prvních bodů schůze senátu příští čtvrtek 14. listopadu.

Markéta Kaclová, Dana Jaklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme