Zwyrtek Hamplové nepůjčil Senát sál na seminář o ‚pravdě z doby covidové‘. Ta to nazývá diskriminací

Za protiústavní diskriminaci v pátek označila senátorka Jana Zwyrtek Hamplová (za hnutí Nezávislí), že nemohla v sídle horní parlamentní komory uspořádat seminář. Pohrozila, že se kvůli tomu obrátí na Ústavní soud. Napsala to předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi (ODS) v dopise. Šéf horní komory k tomu pouze sdělil, že záležitostí se bude příští týden v úterý zabývat senátní organizační výbor.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová | Zdroj: Profimedia

Senátorka za „protiústavní diskriminaci své osoby“ označila skutečnost, že jí komise pro práci Kanceláře Senátu neschválila žádost o zapůjčení jedné ze senátních jednacích místností k uspořádání semináře. Zwyrtek Hamplová, jejíž jméno je opakovaně spojováno se šířením různých dezinformací, seminář nazvala „Pravdivé informace jako jediná cesta z doby covidové“.

Rozhodnutí komise bylo podle senátorky „protiústavním jednáním“. Komise není oprávněna jakkoli měnit svým hlasováním rovné podmínky pro práci každého senátora, uvedla Zwyrtek Hamplová.

Pohrozila, že pokud v přiměřené době nenastane náprava, bude se muset obrátit na Ústavní soud „s ústavní stížností proti této diskriminaci své osoby“ a návrhem na zrušení předmětného rozhodnutí komise.

Rasismus a segregace, odsoudila Romea výrok Hamplové o samostatných třídách pro romské děti

Číst článek

„Zastávám názor, že komise je oprávněna posuzovat jen to, zda žádost odpovídá pravidlům, a nic jiného,“ dodala Zwyrtek Hamplová.

Senátorka a advokátka, která je držitelkou ocenění Právník roku 2019 v kategorii správní právo, označovala covid-19 za „nepříjemné virové onemocnění podobné chřipce“ a zpochybňovala očkování proti němu. Koncem letošního října šířila podle deníku.cz pro své příznivce na sociální síti Facebook článek, podle něhož vakcíny proti covidu zabily víc lidí než covid.

Loni v prosinci šířila senátorka mylnou informaci o tom, že ČEZ na jihu Moravy odpojuje elektroměry lidem, kteří nezvládají platit zvýšené zálohy za energie. O tři měsíce později šířila dezinformace, že za rozšířením tuberkulózy v Česku stojí výcvik ukrajinských vojáků ve vojenském újezdě Libavá, za což se následně omluvila.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme