Senátní návrh vyplácet podporu bez ohledu na odstupné posoudí sněmovna

Podporu v nezaměstnanosti by měli podle senátorů za ČSSD brát i lidé s odstupným. Poslanci dnes začnou projednávat jejich návrh, podle kterého by se zákon o zaměstnanosti vrátil do podoby před vládními škrty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Práce (ilustr. obr.) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Podle senátorů ČSSD nesmí odstupné nahrazovat podporu v nezaměstnanosti. Na tu má podle autorů novely nezaměstnaný právo.

„Vracíme stav do původního tak, jak to bylo dříve, aby souběh jak odstupného, tak podpory v nezaměstnanosti mohl být, protože oboje řeší něco málo jiného než to, že člověk je nezaměstnaný,“ říká sociálně demokratická poslankyně Vladimíra Lesenská, proč podpořila snahu kolegů ze senátu.

Současný stav, kdy se po dobu, na kterou dostali propuštění zaměstnanci odstupné, podpora nevyplácí, označili oranžoví senátoři za protiprávní. Senátní návrh zákona, který ruší vládní úsporné opatření, dnes mají na programu poslanci.

Podle ministra práce a sociálních věcí za TOP 09 Jaromíra Drábka se však nic měnit nemusí.

„Jsem přesvědčen, že dosavadní úprava je vyhovující. Nakonec i praxe to osvědčila a není možné, aby stát byl odpovědný za všechno. To není možné, ta úprava musí být přiměřená,“ dodal Jaromír Drábek.

Věra Pfeifferová, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme