Hledá se náhradník za Baudyšovou. V Praze 9 se bude začátkem dubna znovu volit do Senátu

Doplňovací volby do Senátu se v Praze 9 budou konat 5. a 6. dubna. Termín ve středu stanovil prezident Miloš Zeman. Voliči v nich určí nástupce senátorky za ANO Zuzany Baudyšové, která rezignovala ze zdravotních důvodů. Prezidentovo rozhodnutí ještě musí spolupodepsat premiér a šéf ANO Andrej Babiš.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Kandidáty je podle volebního zákona potřeba nominovat nejpozději 46 dnů před volbami. Lhůta tedy skončí v pondělí 18. února.

Senátorka za ANO Baudyšová rezignovala. Prahu 9 čekají ještě letos nové volby

Číst článek

Dosavadní senátorka Zuzana Baudyšová, která byla v roce 2014 zvolena v Praze 9 senátorkou za ANO, na svůj mandát rezignovala v úterý.

Nástupce nebo nástupkyně Baudyšové bude zvolen na zbytek jejího funkčního období, tedy do října příštího roku.

Do druhého kola volby před pěti lety postoupila s kandidátem ODS Tomášem Kladívkem, který tehdy mandát obhajoval. Porazila ho se ziskem 62,5 procenta hlasů.

Sedmdesátiletá Baudyšová je prezidentkou Nadace Naše dítě na pomoc dětem v krizových životních situacích a zakladatelkou Linky bezpečí. V Senátu působila Baudyšová ve školském výboru a v komisi pro sdělovací prostředky. Senátorský klub ANO bude mít po jejím odchodu sedm členů.

Nové senátní volby v Praze 9 se musí podle zákona uskutečnit do tří měsíců od rezignace. Zeman je tedy musel vyhlásit nejpozději na 26. a 27. dubna.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme