Senátní volby na Ústecku platí, rozhodl soud

Nejvyšší správní soud dnes zamítl stížnost KSČM na nedávné senátní volby v Ústí nad Labem. Komunistům, kteří návrh na zrušení výsledků voleb podali, se nelíbil postup sociální pracovnice v jednom z tamních penzionů pro důchodce. Žena se měla seniorů ptát, koho chtějí volit, a podle toho jim pak vydávala hlasovací lístky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volby | Foto: Jan Rosenauer

Speciální sedmičlenný volební senát postup pracovníků penzionu označil za chybný, ale ne natolik, aby bylo třeba výsledky voleb zrušit. Rozhodnutí Nejvyššího správního soudu přivítal vítěz senátních voleb na Ústecku, občanský demokrat Pavel Sušický. Ten ve druhém kole zvítězil nad komunistickým kandidátem Jaroslavem Doubravou.

"Já jsem zvítězil ve dvou kolech, v tom druhém o 2653 hlasů, a teď vlastně proběhlo, dá se říct, administrativně třetí kolo, které můj mandát potvrdilo. Hlavně jsem rád, že se můžu začít věnovat tomu, proč jsem vlastně kandidoval, to znamená věnovat se práci na zákonech a pomáhat při řešení problémů lidí v Ústí."

Marika Táborská, Ivana Solničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme