Senátní volby skončily, výsledky budou za několik hodin

Druhé kolo voleb do třetiny senátu skončilo. Volební místnosti se uzavřely ve 14 hodin. Nejrychleji spočítány a zveřejněny byly výsledky z okrsků v Nejdku na Karlovarsku, v obci Lužice na Českokrumlovsku a v Ivanovicích na Hané na Kroměřížsku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby do Senátu

Volby do Senátu | Foto: Tomáš Adamec

Statistici odhadují, že úplné výsledky budou znát kolem čtvrté nebo páté odpoledne. Sčítání hlasů by mělo být rychlé i vzhledem k nižší účasti. Podle volebních komisařů přišla volit asi čtvrtina voličů.

O hlasy voličů usilovalo 22 kandidátů za ČSSD, 18 za ODS, 5 za TOP 09, 3 za KDU-ČSL, jeden kandidát shodně za Věci veřejné a komunisty a tři nestraníci.

Pro politické strany jsou senátní volby mimořádně důležité. Jde o to, kdo získá převahu v Senátu. Aby ji získala ČSSD, muselo by uspět dvanáct jejích kandidátů. Dosud měla převahu v Senátu ODS.

Senátní volby - výsledky 2. kolo

Igor Maňour, Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme