Senátní volby znamenají vzpruhu pro lidovce

Velmi pozitivním impulsem je zisk dvou křesel v horní komoře pro lidovce. Jejich kandidáti uspěli v obvodech Brno-město a Ústí nad Orlicí. KDU-ČSL tak v senátních volbách nedopadla o nic hůře než TOP 09.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Juránek (KDU-ČSL) | Foto: Tomáš Adamec

Brněnský senátor za lidovce Stanislav Juránek chce v horní komoře využít zkušenosti z komunální a regionální politiky. Zisk mandátu považuje za velký úspěch pro KDU-ČSL, která propadla v letošních sněmovních volbách. Juránek věří, že lidovci brzy obnoví svůj klub v Senátu.

KDU-ČSL zatím provizorně vede Michaela Šojdrová, která ve volbách do Senátu neuspěla. Stanislav Juránek ale ani jako úspěšný kandidát a oblíbený moravský politik na post předsedy lidovců kandidovat nechce:

„Nejsem připravený kandidovat. U nás se již nějací kandidáti vyprofilovali a já věřím, že to brzy sami ohlásí. Jsem připraven jednoho z těchto kandidátů podporovat. Myslím si, že je potřeba rozložit síly a každý má pracovat, kde má a může. Jsem přesvědčen, že budeme mít dobrého předsedu a rád ho podpořím.“

Lenka Buriánková, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme