Senátor ČSSD Vladimír Dryml už nemá krajské funkce

Zastupitelé Královéhradeckého kraje dnes odvolali z krajských funkcí senátora ČSSD Vladimíra Drymla. Skončil jako náměstek hejtmana i radní pro oblast zdravotnictví, zůstal řadovým zastupitelem. Senátor údajně sháněl kompromitující informace na stranickou kolegyni Hanu Orgoníkovou. Dryml ale odmítá, že by udělal cokoliv nezákonného a rezignovat dobrovolně odmítl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

\Hejtman Jiří Franc a odvolaný vicehejtman Vladimír Dryml | Zdroj: ČTK

Pro Drymlovo odvolání hlasovalo 39 ze 45 přítomných zastupitelů. Ve funkci zástupce hejtmana Drymla nahradil stranický kolega Josef Táborský. Novou radní pro zdravotnictví se stala Jana Třešňáková, rovněž z ČSSD.

K odstoupení už dřív Drymla vyzval přímo hejtman Jiří Franc a také vedení sociální demokracie. O Drymlově politickém soudu chce v závěru tohoto měsíce jednat i senátorský klub sociální demokracie. Je možné, že by ČSSD mohla senátora dokonce vyloučit ze strany.

S případem souvisí případná koupě vrchlabské soukromé nemocnice, které Dryml šéfuje, Královéhradeckým krajem. A právě cena nemocnice byla předmětem nedávného sporu mezi senátorem Drymlem a poslankyní Orgoníkovou.

Dryml totiž bezprostředně po volbách prosazoval zahrnutí vrchlabské nemocnice do zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje. A aby zaplatil 130 miliónů korun. Kraj si ale nechal zpracovat posudek, který zdravotnické zařízení ocenil nejvýše na 45 miliónů.

Zastupitelé kraje mají teď rozhodnout, jestli kraj nemocnici koupí nebo přispěje majiteli na provoz lékařské pohotovosti. Za těchto podmínek je současný majitel ochotný vrchlabskou nemocnici dál provozovat.

Vladimír Dryml vysvětloval svůj postoj v Radiofóru. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ!

Přečtěte si vývoj kauzy:
Vedení ČSSD vyzvalo Drymla k rezignaci na funkci vicehejtmana, ten to odmítá
Vladimír Dryml se omluvil za "nešťastné" výroky
Hejtmani i šéfové krajských organizací ČSSD vyzvali Drymla k rezignaci
Jiří Paroubek chce odchod senátora ČSSD Vladimíra Drymla
Senátor Dryml se poslankyni Orgoníkové omlouvat nehodlá
ČSSD čelí kompromitující kauze
Dryml se prý snažil sehnat kompromitující materiály na Orgoníkovou

Nikola Bojčev, Jiřina Šmídová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme