Senátor Dryml se poslankyni Orgoníkové omlouvat nehodlá

Předseda ČSSD Jiří Paroubek se distancoval od chování senátora Vladimíra Drymla. Ten měl podle Mladé fronty dnes shánět kompromitující materiály na svoji stranickou kolegyni, poslankyni Hanu Orgoníkovou. Jiří Paroubek chce kauzu senátora Drymla řešit osobně. Případ také pokládá za řízenou politickou provokaci ze strany deníku Mladá fronta Dnes a vyzval ji k předání všech materiálů, které ke kauze shromáždila.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Dryml

Vladimír Dryml | Foto: Královéhradecký kraj

Paroubek také ve svém prohlášení napsal, že se jedná jen o výjimečné selhání jedince, které v žádném případě nemá znaky systémového jednání, vydírání, politické korupce a zastrašování tak, jako tomu bylo v kauze poslance ODS Jana Moravy. Vyzval ale senátora Drymla, aby se Orgoníkové omluvil. Hana Orgoníková prohlášení předsedy strany Jiřího Paroubka uvítala.

Jak ovšem Dryml řekl Radiožurnálu, k něčemu takovému se nechystá. "Jak už jsem několikrát řekl, já se nemám co omlouvat, protože já jsem si chtěl jen ověřit určitou informaci a nevidím na tom nic špatného a nic trestného. Navíc paní poslankyně sama přiznala v rozhovoru pro iDnes, že něco takového jako bylo trestné oznámení podala!"

Jak ještě Vladimír Dryml Radiožurnálu řekl, chce se s předsedou Paroubkem po jeho návratu z dovolené sejít a společně s Hanou Orgoníkovou si celou věc vyříkat. Informace, které předseda ČSSD dostává, jsou podle Drymla zřejmě nepřesné. Podle něho je celá kauza spiknutí, které by měly řešit tajné služby, pokud ale prý lidé, kteří rozeštvávají politické strany a politiky, nefigurují na výparnících některých těchto služeb.

Spor o prodej vrchlabské nemocnice kraji mezi senátorem a náměstkem hradeckého hejtmana Vladimírem Drymlem a poslankyní Hanou Orgoníkovou se vyostřil natolik, že se prý Dryml pokusil svou stranickou kolegyni kompromitovat . Na setkání s figurantem serveru iDnes.cz se měl dožadovat informací, které by mohl proti ní použít a diskreditovat ji tak před stranickým vedením.

Podle Orgoníkové je věc jasná: postavila se totiž proti prodeji zařízení za sumu přesahující 120 milionů korun, kterou prosazuje Dryml. Orgoníková považuje ale cenu za přemrštěnou. V Ranním interview Radiožurnálu řekla, že celá věc ji zaskočila. Řešit by ji mělo vedení strany: "Nemám z toho dobrou náladu. Není mi už dvacet let, bohužel, a nepřenáším se přes některé věci tak jednoduše. Domnívám se, že by to mělo řešit vedení sociální demokracie, protože to jsou závažné věci. A poradím se samozřejmě ještě svým právníkem," řekla Orgoníková.

Navíc Dryml tomuto zařízení nejen šéfuje, ale je navíc i vicehejtmanem pro zdravotnictví - a to je problém: "Byla zřízena na úrovní krajského zastupitelstva komise, která se tou to nemocnicí zabývá, a tam se objevila částka, že jde o tržní hodnotu zhruba 43 milionů korun. Takže já se podivuji, proč tak vysoké sumy oproti skutečnosti," poznamenala Orgoníková.

Místopředseda ČSSD, poslanec Milan Urban Českému rozhlasu potvrdil, že aféře se bude vedení sociální demokracie věnovat hned po Novém roce. Urban o kauze hovořil v poledních Ozvěnách dne Radiožurnálu.

Milan Kopp, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme