Senátor Jiří Žák prohrál spor se svou bývalou asistentkou

Bruntálský senátor za ODS Jiří Žák a jeho manželka musí vrátit 48 tisíc korun bývalé senátorově asistentce Martině Vítkové. Krajský soud v Ostravě tak potvrdil loňské rozhodnutí bruntálského okresního soudu. Vítková odváděla v roce 2005 pod nátlakem Žákovi ze svého asistentského platu peníze, které požadoval pro svou manželku jako odměnu za práci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Žák | Zdroj: ČTK

Krajský soud v Ostravě dnes rozhodl, že bruntálský politik musí mladé ženě zaplatit dlužných téměř 50 tisíc, úroky a soudní výdaje. Martina Vítková na něj podala žalobu proto, že jí senátor nedával celý plat. Polovinu výdělku musela nedobrovolně odevzdávat jeho ženě.

To, že se po dvou letech dočkala satisfakce, vítá: "To jsem absolutně šťastná, jsem ráda, že už to mám za sebou. Bylo to velmi dlouhé a spadl mi velký kámen ze srdce. Hodně mi pomohli lidé kolem mne a řekla jsem si, že to prostě takhle nejde, že to za každou cenu musím zvládnout!," řekla Českému rozhlasu Vítková.

Vítková tvrdí, že jednala v tísni, protože jí hrozilo, že o práci osobní asistentky přijde. Žák dnes k odvolacímu soudu nepřišel. Podle senátorova zástupce Vladimíra Ježka nebylo vyplácení peněz na základě dohody nezákonné.

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme