Senátor Kubera: Ústavní stížnost na Lisabon bude na přelomu srpna a září

Senát jednal o pokusu skupiny senátorů předevšímě z ODS znovu napadnout Lisabonskou smlouvu u Ústavního soudu. Podle některých lze stížnost vnímat jako pohrdání demokracií. Iniciátoři stížnosti se ohradili, že pouze využívají svého práva odvolávat se na ústavu. Ústavní stížností chtějí dosáhnout toho, aby se Česko - podle jejich slov - nestalo spolkovou zemí evropské federace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Kubera

Jaroslav Kubera | Foto: Marián Vojtek

Senátor Jaroslav Kubera (ODS) v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu řekl, kdy by stížnost mohla být hotová: "Odhaduji, že to bude buď koncem srpna nebo začátkem září."

Jaroslav Kubera se pro Radiožurnál vyjádřil i k návrhu předsedy ČSSD Jiřího Paroubka na snížení platů všech ústavních činitelů. Podle Paroubka by se na dobu ekonomické krize měly snížit až o pětinu. Období před říjnovými předčasnými volbami do Poslanecké sněmovny je podle Paroubka pro takový návrh nejlepší.

Senátor Kubera řekl, že Paroubkův návrh považuje za předvolební tah: "Každý cítí, zač je toho loket. Samozřejmě tento návrh je typicky předvolební, protože pan Paroubek dobře ví, že není v silách sněmovny, aby něco takového odhlasovala. A aktivní jsou zejména ti, kteří buď nekandidují, nebo končí. Ti vždycky mají tyto návrhy, protože se jich netýkají."

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz.

Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Helena Šulcová, Alžběta Rákosová, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme