Senátor Milan Špaček odmítá nařčení

Senátor za Znojemsko, náměstek ministryně zdravotnictví Milan Špaček z KDU-ČSL podle deníku Rovnost údajně spolupracoval s vojenskou kontrarozvědkou. Nový senátor však takové nařčení odmítá. Rozvědka ho prý kontaktovala, když navštívil svého otce v Německu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Špaček | Foto: Otto Ballon Mierny

Jak dále uvedl v pořadu Českého rozhlasu 1 Radiofórum, jeho nevinu prý dokazují i negativní lustrační osvědčení. "Jsem prověřován Národním bezpečnostním úřadem, není registrován žádný svazek, který by měl mé jméno, a mé jméno nefiguruje v žádných oficiálních i neoficiálních seznamech spolupracovníků," zdůraznil Špaček.

"V době, o kterou se jedná, jsem navštěvoval svého otce, který od roku 1968 emigroval do Západního Německa. Byl jsem oficiálně požádán vojenskou kontrarozvědkou, že mohu být člověk, na kterého se budou chtít navázat v tom Německu nějaké rozvědky. Po návratu se mě ptali, zda k tomu skutečně došlo," vysvětlil v Radiofóru Českého rozhlasu 1 Špaček.

Celý pořad s Milanem Špačkem si můžete vyslechnout ZDE.

Milan Kopp, Julie Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme