Senátoři chtějí nahrazovat škody způsobené chráněnými zvířaty

Senátoři schválili svůj vlastní návrh novely zákona o náhradě škod způsobených chráněnými živočichy. Podle novely by stát poskytoval náhradu škody způsobenou vlky, medvědy, ale například i bobry, losy evropskými či kormorány velkými.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Za skupinu senátorů, která návrh připravila, normu odůvodnil lidovecký senátor Emil Škrabiš. Senátoři odhadují hospodářský a finanční dosah normy o náhradě škod na 50 až 100 tisíc korun ročně. Zákon ještě musí schválit sněmovna a podepsat prezident republiky.

Senát se nedohodl na zmírnění takzvané přestupkové imunity poslanců a senátorů a jednání o této věci přerušil do příští schůze. Skupinou senátorů navržená novela předpokládá, že by přestupky senátorů a poslanců mohly být v budoucnu projednávány stejně jako přestupky ostatních občanů.

Milan Kopp, Dana Jaklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme