Senátoři nespokojeni s vyšetřováním zásahu při CzechTeku

Senátorům z výboru pro obranu a bezpečnost se nelíbí vyšetřování zásahu policie na CzechTeku v okolí Tachova. Vyzvali proto premiéra Paroubka a ministra vnitra Bublana, aby jim nejpozději do konce roku předložili podrobné zprávy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie na louce, kde se koná technoparty | Foto: Štěpán Kotrba

Dosavadní postup vyšetřovatelů drtivá většina senátorů považuje za liknavý. I senátor nestraník Jaromír Štětina je nadále přesvědčen o tom, že policie na Czech Teku postupovala protizákonně.

Z postoje ministra vnitra Františka Bublana, který policisty v Senátu znovu obhajoval, je Štětina rozčarován: "Ano, já jsem zklamán, protože si myslím, že oni nedokázali za těch několik týdnů či měsíců ani o píď ustoupit a uznat své chyby. Prapříčina je v tom, že ten zásah bylo skutečně politikum, že to byl politický akt. A to si policie nemůže dovolit, aby na objednávku politiků zasahovala."

Senát si zprávu o policejním zákroku při CzechTeku vyžádal už v srpnu. V dnešním usnesení ale výbor konstatuje, že Bublanova zpráva není tím, co horní komora parlamentu očekávala.

Při policejním zásahu na CzechTeku o posledním červencovém víkendu byly zraněny desítky technařů a policistů. Řada účastníků obviňuje policisty z brutality, média zaznamenala případy bití technařů povalených na zem. Policie to označuje za jednotlivé excesy. Argumentuje tím, že bránila soukromé pozemky, na něž bez svolení majitelů účastníci party vstupovali.

Z útoků na veřejného činitele a jiných trestných činů bylo podle dosavadních informací obviněno 18 účastníků CzechTeku, dva z nich jsou už i obžalováni.

Milan Kopp, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme