Senátoři odvolali kancléře horní komory parlamentu

Organizační výbor Senátu odvolal kancléře horní parlamentní komory Pavla Pelanta. Důvody odvolání zveřejní senátní činitelé odpoledne na tiskové konferenci. Podle informací Radiožurnálu jde mimo jiné o výhrady ke stavbě podzemních garáží pod malostranskými budovami Senátu, které odvolaný kancléř prosazuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladštejnský palác | Foto: Jan Rosenauer

Na výstavbu podzemních garáží pod Senátem máme s předsedou horní komory parlamentu Přemyslem Sobotkou odlišný názor, řekl Radiožurnálu ke svému odvolání kancléř Pavel Pelant.

Stavbu garáží pod budovami Senátu na Malé Straně provázejí problémy a spory. Stavbu odmítli památkáři, ministerstvo kultury ale jejich rozhodnutí změnilo. Stavba prý způsobila praskliny na domech.

Výhrady, které se právě kvůli garážím už delší dobu objevují, a to včetně prasklin na budovách údajně souvisejících se stavbou, Pelant odmítá. Vše prý může doložit odbornými posudky a proti útokům v tisku se chce bránit.

Šéf Senátu Přemysl Sobotka (ODS) chce své výhrady na adresu odvolaného kancléře zveřejnit hned po svém návratu ze Slovenska. Na dnešní odpoledne kvůli tomu svolal mimořádnou tiskovou konferenci.

Pelant zastával funkci kancléře Senátu od roku 1998. Před tím v letech 1991 až 1992 působil jako náměstek na ministerstvu kultury, poté pokračoval ve spolupráci s úřadem jako externí poradce ministra.

V červenci 1992 byl jmenován náměstkem českého ministra financí a funkci vykonával do zániku společného státu. Na ministerstvu pak působil jako vrchní ředitel. Od ledna 1995 do konce října 1997 byl ekonomickým náměstkem na ministerstvu spravedlnosti.

Martin Hromádka, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme