Senátoři se budou snažit schválit novelu o veřejných zakázkách

Strach z toho, abychom nepřišli o možnost čerpat finance z fondů Evropské unie zřejmě přivede senátory ke schválení kontroverzní novely o veřejných zakázkách. Tu připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj tak, že už ve sněmovně měla stovky pozměňovacích návrhů. Také senátoři se chystali do předlohy zasáhnout. Minulý týden se ale k projednání nedostali a teď se bojí časového prodlení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sídlo Senátu | Foto: Jan Rosenauer

Například unionistka Soňa Paukrtová, která chtěla ještě minulý týden vrátit návrh sněmovně, si dnes svůj krok rozmyslela a předlohu podpoří. "Mně nejvíce vadilo v tom návrhu ta skutečnost, že tam není možnost uzavřít smlouvy, když se všechny námitky vyřídí, po dobu 60 dní. Jako bývalý komunální politik vím, že to může činit problémy, ale myslím, že ten zákon je hoděn důležitý a je potřeba i přípravfa pro přijetí strukturálních fondů, takže podpořím zákon ve znění poslanecké sněmovny."

Pro vrácení kontroverzní novely o veřejných zakázkách zpátky poslancům budou podle informací Radiožurnálu hlasovat zřejmě jen senátoři ODS.

Markéta Kaclová, Dana Jaklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme