Senátoři zatím navrhli jednu kandidátku do čela Úřadu pro ochranu osobních údajů

Senátoři mají zítra poslední den na to, aby navrhli kandidáta do čela Úřadu pro ochranu osobních údajů. Současnému předsedovi Igoru Němcovi skončí mandát v září. Vystřídat by ho mohla bývalá ústavní soudkyně Ivana Janů. Je totiž zatím jedinou kandidátkou senátorů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ustavující schůze Senátu, volba předsedy Senátu | Foto: Filip Jandourek

„Jméno Ivany Janů navrhují tři kluby, lidovci, starostové a ANO. Dva největší kluby ODS a ČSSD návrh nepřinesly, přesto do pondělí může kdokoliv ze senátorů přijít ještě s vlastním návrhem na šéfa úřadu,“ přibližuje mluvčí horní komory parlamentu Eva Davidová.

„V příštím týdnu zasedne volební komise, ta posoudí formální náležitosti a správnost předložených návrhů. Pak si jednotlivé senátorské kluby pozvou kandidáty, aby se jich přeptaly na jejich názory, postoje nebo třeba na jejich minulost. Pak už dojde k hlasování. O konečném výsledku budou rozhodovat v tajné volbě nejspíš na srpnové schůzi,“ dodává.

Jaroslav Gavenda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme