Senátoři zřejmě schválí kandidáta na ústavního soudce

Senátoři zřejmě prezidentu Václavu Klausovi schválí jeho zatím posledního kandidáta na ústavního soudce. Specialista na trestní právo a prorektor pražské policejní akademie, profesor Jan Musil totiž získal ve výboru pro lidská práva hlasy většiny senátorů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústavní soud | Foto: Ústavní soud ČR

Místopředseda výboru za ODS Václav Roubíček proto podpoře celého senátu věří. "Já jsem přesvědčený, že v případě pana profesora Musila by jeho nominace měla projít. Senát by měl konečně pochopit, že není možné jenom všechny kandidáty odmítat."

Senátoři oceňují nejen Musilovy odborné kvality, ale i jeho vysvětlení členství v KSČ. Radiožurnálu to potvrdil Zdeněk Bárta, který ve výboru zastupuje lidovce. "Líbilo se mi i to, jak odpovídal na otázku na své členství v komunistické straně. Bylo to věrohodné a rozhodně ho podpořím."

Ve výboru pro lidská práva získal profesor Musil 6 z 8 hlasů přítomných zákonodárců, 2 senátoři se zdrželi. O úspěchu Musilovy kandidatury nepochybuje ani Martin Mejstřík zvolený za Cestu změny, který dosud všechny prezidentovy kandidáty tvrdě kritizoval. "Zdá se mi, že v současné situaci vypadají jeho šance velmi dobře."

Markéta Kaclová, Dana Jaklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme