Senátorka za ANO Baudyšová rezignovala. Prahu 9 čekají ještě letos nové volby

Senátorka Zuzana Baudyšová rezignovala v úterý ze zdravotních důvodů na senátorský mandát za Prahu 9. Do horní komory byla zvolena za hnutí ANO v roce 2014. V obvodu se tak budou muset konat ještě letos doplňovací senátní volby.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senátorka Zuzana Baudyšová | Zdroj: Profimedia

Senátorka Zuzana Baudyšová už svou rezignaci oznámila písemně předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi z ODS, informovala senátní tisková tajemnice Eva Davidová.

,Svůj další život nevidím ve vrcholové politice.‘ Chovanec po téměř šesti letech opustí sněmovnu

Číst článek

Předsedkyně senátorského klubu ANO Zdeňka Hamousová ocenila práci Baudyšové v Senátu i v nadaci Naše dítě. 

„Ona i její rodina vyhodnotily, že potřebuje co nejnižší pracovní zatížení a naopak co nejvíce klidu, takže rozumíme rozhodnutí vzdát se v tuto chvíli mandátu,“ dodala.

Sedmdesátiletá Baudyšová byla prezidentkou Nadace Naše dítě na pomoc dětem v krizových životních situacích a zakladatelkou Linky bezpečí. V Senátu působila ve školském výboru a v komisi pro sdělovací prostředky.

Nové senátní volby v Praze 9 se budou muset uskutečnit podle zákona do tří měsíců. Prezident Miloš Zeman je tak bude muset vyhlásit nejpozději na 26. a 27. dubna. Česko pak o měsíc později čekají další volby, lidé budou 24. a 25. května vybírat své zástupce do Evropského parlamentu.

Kdo je Zuzana Baudyšová?

Baudyšová vystudovala Vysokou školu ekonomickou, kde získala titul Ing. Přes 20 let pracovala v bankovnictví, nejprve jako ekonomka ve Státní bance Československé, poté v České národní bance a krátce u zahraniční firmy.

V roce 1993 založila a je také prezidentkou nadace Naše dítě, jejímž cílem je pomáhat dětem v krizových životních situacích a prosazovat jejich práva.

O rok později iniciovala zřízení nyní již samostatné krizové telefonní Linky bezpečí, jež denně vyřídí stovky hovorů dětí v nouzi, i vytvoření Krizového centra pro týrané děti.

Od roku 2014 byla senátorkou jako nestraník za ANO ve volebním obvodu č. 24 - Praha 9, když ve volbách ve druhém kole porazila dosavadního senátora Tomáše Kladívka z ODS. Do Senátu již neúspěšně kandidovala v roce 2004 jako nestraník za KDU-ČSL.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme