Senátorům nedodal ke kontrole účetnictví kampaně už jen Miloš Zeman

Prezidentští kandidáti finišují s vyúčtováním své kampaně. Senátoři už čekají pouze na účetnictví současného prezidenta Miloše Zemana. Ostatní uchazeči o Hrad už ho poslali. Podle zákona musí senátní výbor všechny podklady ke kontrole financovaní dostat do konce března.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman a Jan Fischer v debatě TV Prima

Zatím posledním, kdo do Senátu předložil své účetnictví, byl po poledni expremiér a jeden z favoritů prezidentských voleb Jan Fischer, který skončí v minusu, svým závazkům prý ale postupně dostojí. S věřiteli se prý už domluvil na splátkovém kalendáři.

Už dopoledne odevzdal účetnictví své prezidentské kampaně Vladimír Franz. Po neúspěšné kandidatuře mu zbylo na účtu 30 tisíc korun, které už odeslal na charitu.

V horní komoře ale stále chybí jedno ze dvou nejostřeji sledovaných vyúčtování kampaně, a sice to Miloše Zemana, který se - stejně jako Jan Fischer - podle dostupných informací na poslední chvíli potýkal s uhrazením svých závazků v řádech několika milionů korun.

Prezident Miloš Zeman má své účty senátorům složit odpoledne, poté je vyvěsí na internetu. Zemanova zpráva má podle informací Radiožurnálu celkem 150 stran.

Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme