Senior vystřelil na ministra spravedlnosti z poplašné pistole

Na ministra spravedlnosti Roberta Pelikána za hnutí ANO dnes ráno zaútočil důchodce s poplašnou pistolí. Ministrovi se nic nestalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán | Zdroj: ČTK

Muž na ministra spravedlnosti vystřelil v pražské Valdštejnské ulici, kde Robert Pelikán zahajoval výstavu. Poté zasáhla ochranka.

Útočník si údajně vyřizoval starou křivdu. Ministr proto nepodá trestní oznámení.

„Je to pán, který se nemůže smířit s tím, že byl shledán vinným za to, že vykrádal automat na cukrovinky. Je to opravdu taková tragikomická událost,“ řekl Pelikán a dodal:

„Zřejmě si někde zjistil, že budu otevírat tu výstavu, tak si tam na mě počkal a třikrát vedle mě vystřelil z poplašné pistole.“

Podobnému útoku čelil v roce 2012 tehdejší prezident Václav Klaus. Útočník na něj střílel z airsoftové pistole. Současný premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD dostal v roce 2010 na předvolebním mítinku v Brně pěstí do obličeje.

V roce 2009 čtyři mladíci zasáhli na koupališti v Hustopečích na Břeclavsku kamenem do hlavy tehdejšího předsedu ODS Mirka Topolánka. V roce 2006 útočníci napadli Jiřího Dolejše z KSČM. Povalili ho na zem a deset minut do něj kopali. Dolejš se později musel podrobit operaci oka.

Tereza Chlubná, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme