Dotace pro seniory a chudé na zateplení domu. Od 9. ledna mohou získat příspěvek až 150 tisíc korun

Ministerstvo životního prostředí spustí příští týden příjem žádostí o příspěvek na zateplení domů. Dotační program Nová zelená úsporám light je určený seniorům a domácnostem s nižšími příjmy. „Důležité je, aby všichni lidé, kteří v tom domě bydlí, pobírali starobní důchod, nebo invalidní důchod třetího stupně, nebo příspěvky na bydlení,“ uvádí ředitelka Energy centra v Českých Budějovicích Ivana Hlinková.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zateplení domu

Zateplení domu | Zdroj: AKuptsova, Fotobanka Pixabay | Licence Pixabay

„Vůbec si nedovedu představit, že bychom neměli dům zateplený při současných cenách energií a materiálu,“ říká David z Hosína, který využil dotační program Nová zelená úsporám před dvěma lety k získání peněz na zateplení domu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o programu Nová zelená úsporám light zjistila Jitka Cibulová Vokatá

Stejně jako mnoho dalších lidí to v době současné energetické krize hodnotí jako šťastný krok. „Myslím, že zateplení by bylo velmi finančně náročné a pro nás asi i nereálné. Jsem moc rád, že jsme do toho šli, bylo to dobré rozhodnutí,“ dodává.

Stát na současné zvýšení cen energií reagoval dalším dotačním programem.

„Žadatelé dostanou finanční příspěvek dopředu, aby mohli ta opatření provést, strop dotace je 150 tisíc. Při podání žádosti je potřeba předložit fotodokumentaci, to znamená vyfotit stávající stav, a přiložit takzvaný odborný posudek. Potom se předkládá doklad, že žadatel je vlastníkem bankovního účtu a že čerpá důchod, nebo příspěvek na bydlení,“ říká Hlinková.

Příjem žádostí odstartuje ministerstvo 9. ledna. Celkem rozdělí 1,5 miliardy korun.

Jitka Cibulová Vokatá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme