Policie po 16 dnech našla tělo seniorky z Oskavy, pod kterou se při povodních utrhl břeh

Policie ve středu našla zřejmě tělo ženy z Oskavy na Šumpersku, která byla pohřešovaná v souvislosti s bleskovými záplavami na začátku června. Policie to ve čtvrtek oznámila na twitteru.

Šumperk (Aktualizováno: 10:25 25. 6. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté a kynologové prohledávají po povodních břehy | Zdroj: Policie ČR

Seniorka byla nezvěstná od 7. června, kdy oblast ve večerních hodinách postihly bleskové záplavy. Podle policie se pod ní utrhl břeh rozvodněného potoka. 

Do těchto podmínek by vodák vůbec neměl vstupovat, říká prezident vodních záchranářů

Číst článek

Policie poté zorganizovala rozsáhlou pátrací akci. Práci jim však ztěžoval rozbahněný terén. Pohřešovanou seniorku v terénu hledaly desítky policistů včetně psovodů. Týmy policistů prohledávaly několikakilometrové úseky.

Ve středu akci policie po šestnácti dnech ukončila. „Kynologové se speciálně vycvičenými psy nalezli lidské tělo. S největší pravděpodobností se jedná o pohřešovanou seniorku,“ informovala policie na svém twitteru.

Policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová dodala, že tělo nalezli na místě, které je v katastru obce Dolní Libina. „Vzhledem k tomu, že se jedná o tragickou a pro rodinu velmi citlivou událost, nebudeme podávat bližší informace,“ doplnila.

Oskava, odkud žena pocházela, je jednou z obcí, které ničivé záplavy v noci na pondělí postihly nejvíce. Sílu přívalových dešťů, jež v okamžiku zvedly hladinu řeky Oskavy, dokazuje i utržený most mezi Oskavou a Bedřichovem.

Oběti povodní

Jde o druhou oběť v Olomouckém kraji. Přívalové deště a následná povodeň má na svědomí i smrt sedmačtyřicetileté ženy z Břevence, místní části Šumvaldu v okrese Olomouc. 

V celé zemi si červnové záplavy vyžádaly nejméně devět lidských životů. Například při záplavách v Moravskoslezském kraji se utopila v neděli na Frýdecko-Místecku i osmiletá dívka, když se s ní, její sestrou a otcem převrátil člun při sjíždění rozvodněné Morávky.

Policie na Bruntálsku stále pátrá po ženě, jejíž tělo svědci v sobotu pravděpodobně viděli ve vodě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme