Policisté obvinili seniorku z vraždy manžela. Chotě v afektu zabila, jeho ostatky rozřezala a spálila

Kriminalisté z Libereckého kraje obvinili seniorku z vraždy manžela. Spáchala ji podle vyšetřovatelů loni v létě na chalupě na Českolipsku, manželovo tělo pak rozřezala a spálila na zahradě. Žena je stíhaná na svobodě. Vyplývá to z informací libereckého policejního mluvčího Vojtěcha Robovského a televize Prima.

Česká lípa Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nůž (ilustrační foto)

Jeden z partnerů podle něj způsobil smrtelné zranění druhému po rodinné rozmíšce (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Pixabay

„Ve druhé polovině měsíce října loňského roku jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy, ke kterému došlo v srpnu téhož roku v jedné z obcí na Českolipsku,“ uvedl Robovský na policejním webu.

Policie vyšetřuje na Prostějovsku násilnou smrt tří lidí. Na místě zadržela podezřelého

Číst článek

Jeden z partnerů podle něj způsobil smrtelné zranění druhému po rodinné rozmíšce. „Stopy ona zakryla tím, že v podstatě odstranila končetiny z těla a spálila ho na zahradě,“ řekla Primě mluvčí pobočky krajského soudu v Liberci Karolína Francová.

Za zvlášť závažný zločin vraždy může hrozit vězení od deseti do 18 let, uvedl Robovský. Žena se podle Primy s činem svěřila sousedce, která informovala policii.

Obviněná podle Francové při vazebním zasedání před okresním soudem doznala svoji vinu a řekla, že čin spáchala v afektu a k jeho oznámení sbírala odvahu.

Okresní soud ženu poslal do vazby, její stížnosti proti tomu ale vyhověl krajský soud. „Ze samotné skutečnosti, že paní zahlazovala stopy činu, nelze bez dalšího dovozovat, že by se také pokusila o útěk,“ řekla Francová. Žena podle ní činu lituje a spolupracuje s vyšetřovateli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme