Seniorku sledovali, napadli a oloupili. Policisté hledají svědky loupeže i případné další oběti

Pražští kriminalisté hledají svědky loupeže, která se stala v průchodu na Karlově náměstí dne 5. srpna. Policisté v sobotu zveřejnili fotografie muže a ženy, kteří podle nich nejdříve sledovali šestaosmdesátiletou seniorku, potom jí napadli a strhli jí z krku zlatý řetízek. Pachatele se podařilo za pět dnů dopadnout a šperk nalézt v zastavárně.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poznáváte muže a ženu na fotografii. Policie hledá svědky a případné další oběti přepadení. | Zdroj: Policie ČR

Vzhledem k tomu, že obvinění byli v minulosti téměř dvacetkrát trestně stíháni hlavně pro majetkovou trestnou činnost, mohli by mít na svědomí ještě další podobné případy. „Proto prosíme každého, kdo se stal obětí těchto obviněných, aby se také kriminalistům přihlásil prostřednictvím linky 158,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Policisté podle něj zadrželi podezřelou dvojici ve chvíli, kdy dvaatřicetiletý muž opouštěl jednací síň soudu. Ten projednával jeho dřívější trestnou činnost, a jeho dvaatřicetiletá partnerka se přišla na soudní líčení podívat.

Dvojice už si vyslechla obvinění z loupeže, ublížení na zdraví a výtržnictví. Za tyto trestné činy jim hrozí až deset let vězení. Oba jsou ve vazbě. Napadená žena, která při útoku upadla na zárubně dveří a vážně se zranila v obličeji, skončila v nemocnici. Utrpěla i psychický šok. „Atakem je dodnes natolik psychicky otřesena, že o celé události nedokáže ani mluvit. Proto k ní kriminalisté po celou dobu prošetřování přistupovali jako ke zvlášť zranitelné oběti,“ dodal mluvčí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme