USA 0:0 Česko

Série nehod blokovala hlavní tah mezi Ostravou a Olomoucí

Záchranáři na Novojičínsku dnes museli odstraňovat následky série dopravních nehod, které způsobila vysoká rychlost a namrzlá vozovka. Celkem devět vozidel havarovalo u Nového Jičína a zprávy o dalších kolizích přicházejí z celého okresu. Kritickým místem je komunikace I/48 přezdívaná "Silnice smrti".

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní nehoda

dopravní nehoda | Foto: Hasičský záchr. sbor Zlínského kr.

Jak Českému rozhlasu potvrdila novojičínská policejní mluvčí Miroslava Michálková-Šálková, většina nehod skončila pouze materiálními škodami. Byly ale i výjimky.

"K nejzávažnější nehodě došlo ve směru z Nového Jičína na Kopřivnici, kde se střetla čtyři osobní vozidla. Čtyři účastníci byli zraněni vážně," uvedla Šálková.

Mluvčí také upozornila, že řidiči v těchto dnech vyjíždějí na silnice nepřipraveni, někteří na letních pneumatikách. "Většinou u těchto dopravních nehod bylo příčinou náledí na silnicích, nedodržení bezpečné vzdálenosti a nepřizpůsobení stavu a povaze vozovky," doplnila.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz. Podrobnou předpověď počasí naleznete ZDE.

Martin Knitl, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme