Série sebevražd upálením pokračuje

Večer se v Českých Budějovicích rozhodl skončit se životem tímto způsobem 46letý muž. Podle operačního důstojníka českobudějovických hasičů Miroslava Bureše byl těžce popálený muž okamžitě převezen do Prahy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranka | Foto: Jan Rosenauer

"Nebyla to žádná nešťastná náhoda, ale muž se polil benzínem a zapálil. Občané ho uhasili vodou. Po našem příjezdu se dostavila i záchranka a policie,"uvedl pro Český rozhlas Bureš.

Na začátku dubna se v Česku upálili dva mladí muži. V Plzni se před dívčím internátem polil benzinem a ředidlem a poté se zapálil jednadvacetiletý student pedagogické fakulty z Prachatic. Zemřel na místě. Zhruba ve stejnou dobu, před půlnocí, našla obsluha čerpací stanice v Chlumecké ulici v Praze 9 šestadvacetiletého muže, který se pokusil upálit. Před tím se na rampě u Národního muzea na Václavském náměstí v Praze polil hořlavinou a zapálil devatenáctiletý student střední průmyslové školy z Humpolce, o několik dní později se o sebevraždu upálením pokusil v Poličce na Svitavsku duševně nemocný jedenadvacetiletý mladík. V druhé polovině března našli na brněnském Ústředním hřbitově uhořelou mladou ženu. Podle pozdějších zjištění také spáchala sebevraždu.

Milan Kopp, Pavlína Fendeková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme