Web Neovlivní napadli hackeři, hlásí šéfredaktorka Slonková. Stránky museli obnovit ze zálohy

Server Neovlivni.cz se v den prvního kola prezidentských voleb potýká s hackerským útokem. Serveru iROZHLAS.cz to potvrdila šéfredaktorka Sabina Slonková. Zároveň vyloučila, že může jít jen o technickou závadu. Stránky se podle ní musí načíst ze zálohy.

Praha (Aktualizováno: 17:19 12. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéfredaktorka server Neovlivni.cz Sabina Slonková | Foto: Tomáš Krist/MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Stránky internetového deníku Neovlivní.cz  byly kvůli hackerskému útoku odpoledne nedostupné. Na twitteru to uvedla zakladatelka a šéfredaktorka Neovlivní.cz Sabina Slonková. Podařilo se je zpřístupnit po 16:00 hodině.

„Podle našich IT odborníků šlo jednoznačně o útok, vylučují technickou chybu,“ uvedla pro iROZHLAS.cz Slonková.

Zda může hackerský útok na server Neovlivni.cz souviset s prezidentskými volbami, odmítla spekulovat. „Nevím, kdo to byl, takže těžko mohu říct, proč to udělal,“ doplnila Slonková. Stránky jejich provozovatel obnovil ze zálohy.

„Stránky Neovlivní.cz jsou opět dostupné, postupně budeme doplňovat chybějící články. Až budeme vědět, kdo za útokem stojí, vše zveřejníme. Děkujeme za trpělivost," uvedla Slonková na twitteru.

Neovlivní.cz založila Slonková v roce 2015, nedlouho po svém odchodu z vedení Mladé fronty Dnes. Má přinášet informace o vlivných lidech v Česku a rozkrývat, jak fungují vazby mezi nimi. Slonková také přispívá do Televize Seznam, která dnes začala vysílat.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme