Šest nehod pražských tramvají během jediného dne

K celkem šesti dopravním nehodám tramvají došlo ve čtvrtek na území hlavního města Prahy. Ke čtyřem z nich dokonce jen během jedné hodiny. Šlo o střety s osobními atomobily, autobusem a dokonce i s chodcem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zastávka tramvaje | Foto: Jan Rosenauer

Jak řekla Radiožurnálu mluvčí Dopravních podniků Michaela Kuchařová, všechny čtvrteční nehody řeší policie a zatím nelze říci, kdo je vinen.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Kuchařová: Nehody tramvají

Zatím nejzávažnější nehoda se stala na I. P. Pavlova, kde došlo ke zranění dvanácti lidí. Jedenáct z nich bylo zraněno lehce a jedna žena musela být převezena na pozorování do nemocnice.

Tramvaj X-A se tam srazila s autobusem X-C. První vůz tramvajové soupravy po srážce vykolejil a zatarasil provoz na magistrále. Policisté odklonili automobilovou dopravu do okolních ulic, tramvaje jezdily přes Nusle.

Mluvčí Dopravních podniků Michaela Kuchařová ale vylučuje, že by zvýšený počet nehod tramvají s dalšími účastníky silničního provozu byl zaviněn únavou řidičů tramvají, kteří z větší části nahrazují provoz zatopeného metra.

Šéf Federace řidičů tramvají Antonín Dub naopak tvrdí, že jde o selhání vedení pražského magistrátu, které dopustilo, aby v centru města jezdila v současné době individuální automobilová doprava. Řidiči nemají podle něj čas na přestávky, jsou unaveni, protože jezdí extrémně dlouhé směny, na které nejsou zvyklí.

Milan Kopp, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme