Šestiletou dívku při přebíhání kolejí zachytil vlak, život jí zachránil náhodný svědek

Svědek v sobotu po poledni zachránil šestiletou dívku, která v Plzni na hlavním nádraží přebíhala přes koleje. Jejímu sedmnáctiletému bratrovi se podařilo koleje přeběhnout, mladší sestru ale zachytil vlak. Náhodný svědek si toho všiml, vytáhl ji z kolejiště a zachránil jí tak život.

Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České dráhy zápasí s neplatnými lístky (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Zrovna v tom místě se nacházel pohotový svědek, který holčičku zachytil a vytáhl ji zpět z kolejiště. Díky pohotovému svědkovi nedošlo k přímému ohrožení na životě u šestileté holčičky,“ řekla Radiožurnálu policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Holčičku zachytily schůdky vagónu na šestém nástupišti. „Přijížděl vlak, který postupně zastavoval, a strojvůdce, když viděl osoby u kolejí, raději zatroubil. Mladík ještě koleje přeběhl, ale dívku bokem vlak zachytil,“ dodala Hokrová.

Situace si všiml muž, kterému se podařilo dívku rychle z kolejiště vytáhnout. Záchranáři ji odvezli do nemocnice, ale díky svědkovi se jí nic nestalo.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme