Sestra, která omylem zabila pacientku, má podmínku

K podmíněnému trestu odnětí svobody na 18 měsíců s dvouletým odkladem odsoudil soud zdravotní sestru Janu Mirkovou, která v srpnu zavinila smrt rodičky v kladenské porodnici. Zdravotní sestra měla podle obžaloby v místní porodnici omylem podat ženě před porodem místo léku jedovatou dezinfekci. Sestře hrozilo až pětileté vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nemocnice

Staniční sestra porodnického oddělení zaměnila utišující lék za prudce jedovatý dezinfekční prostředek. Mladá žena zemřela, dítě se podařilo zachránit. Případ klasifikovali shodně vyšetřovatel i státní zástupkyně jako neúmyslné ublížení na zdraví s následkem smrti. Janě Mirkové hrozilo vzhledem k porušení důležité povinnosti vyplývající z povolání trest odnětí svobody od 6 měsíců do 5 let. Zdravotní sestra podání smrtící látky nepopírala. Proč ale k němu došlo, nedokázala jednoznačně vysvětlit. Tragický případ si vyžádal i personální změny v kladenské nemocnici, kde na svou funkci rezignovala vrchní sestra porodnického oddělení. Sama Jana Mirková je od 16. srpna v dlouhodobé pracovní neschopnosti.

Markéta Kaclová, Ladislav Pavlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme