V pražských Vršovicích se utrhl svah s neobydlenou budovou. Z ulice se sesunula i tři auta

V ulici Na Královce v pražských Vršovicích se v noci na úterý utrhl svah s dvoupodlažní neobydlenou budovou určenou k demolici. Z ulice se sesunula také tři auta. V budově zřejmě nikdo nebyl. Pražští hasiči o tom informovali na twitteru. Část komunikace je uzavřená, věcí se zabývá krizový štáb hlavního města Prahy, řekla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V pražských Vršovicích se utrhl svah s neobydleným domem

V pražských Vršovicích se utrhl svah s neobydleným domem | Zdroj: Hasiči Praha/Twitter

Trosky po sesuvu několikrát prohledala kynoložka městské policie se psem, ale nikoho v nich nenašli, uvedli hasiči. Spolu se svahem se utrhla i krajnice a část chodníku, ze tří sesunutých aut vytáhli hasiči dva osobní vozy menším vyprošťovacím vozidlem, k vytažení převrácené dodávky na místo přijel velký vyprošťovací automobil.

Pracovníci dispečinku TSK byli na místě již v noci a ulici Na Královce na žádost hasičů uzavřeli, řekla Lišková. „Bude se posuzovat stabilita celé komunikace a přilehlého svahu,“ uvedla. Věc podle ní řeší krizový štáb hlavního města Prahy. „Část komunikace zůstává nadále uzavřena,“ dodala.

Pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) v okolí sesunuté budovy provedli kamerový průzkum kanalizační stoky, řekl mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Ukázalo se, že stoka je v pořádku, doplnil.

Pozemek pod zřícenou budovou, která neměla číslo popisné, a také okolní pozemky vlastní pražská firma GAMA PD, kterou stoprocentně ovládá developerská společnost Creditas Real Estate z české investiční skupiny Creditas. Její vyjádření ČTK zjišťuje. Z katastru nemovitostí také vyplývá, že pozemky se nacházejí v památkové zóně.

V ulici Na Královce ve Vršovicích došlo po půlnoci k udržení svahu z ulice, kde se nacházela demoliční neobydlená budova. Tu několikrát prohledala kynoložka se psem @Městská policie Praha s negativním značením.

V důsledku utržení krajnice došlo k sesuvu tři vozidel, dvě jsme vyprostili.

06:27 – 14. 02. 2023

9 149

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme