Severočeská města jsou dnes plná oxidů dusíku

Ovzduší nad severočeskými městy dnes dopoledne znečistily oxidy dusíku. V Mostě dosáhla okamžitá koncentrace této škodliviny 467 mikrogramů na metr krychlový, přičemž imisní limit je 200 mikrogramů. V Teplicích naměřily stanice 374 a v Chabařovicích na Ústecku 319 mikrogramů oxidů dusíku na metr krychlový.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ranní zvýšené koncentrace této škodliviny v ovzduší nad severočeskými městy zaznamenávají meteorologové podle Tudora již několik dnů, ale až dnes v Mostě dvojnásobně překročily imisní limit. Příčinou tohoto ranního smogu je výrazné noční ochlazení přízemní vrstvy vzduchu, v níž se koncentrují škodliviny včetně výfukových plynů z automobilů v době dopolední dopravní špičky. Po prohřátí této přízemní vrstvy vzduchu se mohou škodliviny rozptýlit do většího prostoru, a jejich koncentrace tak během dne klesne pod limitní hranici.

Podle prognostika ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu Daniela Tudora se tento charakter počasí udrží nejméně do poloviny příštího týdne. Pouze o víkendu, kdy má přejít studená fronta, budou podmínky pro rozptyl škodlivin v ovzduší většinou dobré. Od pondělí však meteorologové opět očekávají oteplení a vznik teplotní inverze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme