Severočeskému divadlu opery a baletu v Ústí hrozí zánik

Možná poslední premiéru připravilo na dnešek Severočeské divadlo opery a baletu v Ústí nad Labem. Podle jeho šéfa Tomáše Šimerdy mu hrozí zánik, protože jej nechce spravovat ani město ani Ústecký kraj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem | Foto: Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem

České publikum není zvyklé, že divadla zanikají. Od roku 1990, bez náhrady, skončila jen dvě divadla. Městské divadlo Kolín a Krušnohorské divadlo Teplice. Nyní se ústečtí diváci a hlavně soubor severočeské scény obává, že bude třetím takto postiženým divadlem.

„My jsme v tomto smyslu oficiálně žádnou zprávu nedostali, nicméně neoficiálně jsme se doslechli, že se touto myšlenkou vedení města skutečně zaobíralo,“ říká Tomáš Šimerda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rrž premiera v ústi.mp3

Ve většině krajských měst Česka funguje stálé repertoárové divadlo s činohrou, operou a baletem. Jeho provoz financuje město a částečně na něj přispívá ministerstvo kultury a krajský úřad. Stejně jako v případě ústecké opery a baletu.

„Pro příští rok bychom potřebovali na platy našich zaměstnanců přibližně 58 milionů,“ dodává Šimerda.

Nový primátor vzkázal po své mluvčí, že vše je věcí dalších jednání a stále se snaží o to, aby Severočeské divadlo opery a baletu patřilo Ústeckému kraji. Ten to opakovaně odmítl.

Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme